İşte Büyükşehir  in ilk aday adayı....

İşte Büyükşehir in ilk aday adayı....
> 05.11.2018 - 20:03
> 391 Okunma

BÜYÜKŞEHİR’E İLK BAŞVURU VAN’DAN!

Uzun yıllardır Van’da belediye başkanlığı görevini sürdüren Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, AK Parti'de yerel seçimler aday adaylığı sürecinin başlamasının ardından Van Büyükşehir Belediye Başkanlığına resmen aday oldu. Van Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olduğunu sosyal medya hesabından adaylık başvuru yaptığını yaptığı paylaşımla şu şekilde duyurdu.

İşte Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan’ın sosyal medyada paylaşımda bulunduğu adaylık başvuru paylaşımı…

SİNAN HAKAN KİMDİR?

1976 Gevaş doğumlu. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. 2007-2013 arası Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı. 2009'dan itibaren iki dönem üst üste Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçildi. Van Ekonomi Konseyi'nin de kurucu üyesi oldu. İngilizce, Farsça ve Osmanlıca dillerini bilmekte olup, bölge tarihi ile ilgili yayınlanmış üç kitabı da bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK PARTİ’DE BELEDİYE BAŞLIK ADAYLIK SÜRECİ BAŞLADI

AK Parti'de yerel seçimler aday adaylığı süreci belli olmasının ardından 2019 yapılması planlanan yerel seçimler öncesi adaylık başvuruları başladı. AK Parti MKYK Toplantısı’nda yerel seçim sürecinde aday belirleme ile ilgili alınan kararları AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik duyurdu. Ömer Çelik, partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım 2018'de alınacağını bildirdi.

AK PARTİ’DEN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASINDA ŞU İFADELER KULLANILDI:

Partimizin 02.11.2018 tarihinde yapılan MKYK Toplantısında, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili olarak aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1- Partimiz bütün seçim çevrelerinde seçime katılacaktır.

2- Bütün seçim çevrelerinde Partimiz adaylarının tespiti ve sıralamasında “Merkez Yoklaması” usulü uygulanacaktır.

Haber Yorumları

Benzer Haberler

Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

Siyaset Yorumcuları - Tümü

Bi Siyaset Bi Siyaset
Yazara ait 0 yazı mevcut
reklam
reklam
reklam